SUBLIMACJA

 

 

 


 << TECHNIKI ZNAKOWANIA

Technika druku sublimacyjnego polega na wykorzystaniu procesu chemicznego zwanego sublimacją. Jest to metoda druku pośredniego, czyli nadruk zostaje najpierw wydrukowany na papier sublimacyjny przez drukarki atramentowe.

Sublimacja

Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami na papierze do sublimacji (transferowym), a następnie za pomocą pras do sublimacji o wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież która jest wykonana z poliestru lub posiada powłokę poliestrową. Jedyna metoda znakowania, która w 100% przepuszcza powietrze.
Tusze sublimacyjne wnikają i trwale wiążą się z włóknami, dzięki czemu nadruk jest niewyczuwalny w dotyku, niezniszczalny, bezwonny, a dodatkowo jest również ekologiczny..

Ze względu na liczne zalety druk za pomocą sublimacji jest coraz bardziej popularny. Przede wszystkim wydruki wykonane w tej technologii są trwałe. Nadruk nie odpada
i nie kruszy się a tekstylia można z powodzeniem prać w pralce.

Tusze używane do zadruku za pomocą sublimacji są wykonywane na bazie wody a nie rozpuszczalników jak w przypadku np. technologii UV. Można go zatem eksponować zarówno w halach targowych, jak również w pokojach dziecięcych, ponieważ jest nie tylko estetyczny ale przede wszystkim bezpieczny.

Zalety:

 • Nieograniczona ilość kolorów

 • Możliwość drukowania w kolorystyce CMYK

 • Możliwość wykonania przejść tonalnych i druku fotografii

 • Bardzo duża trwałość

 • Brak kosztów przygotowalni

 • Nadruk niewyczuwalny w dotyku
 • Możliwość druku z dowolnego pliku graficznego

 • Wysoka rozdzielczość nadruku

Wady:

 • Używany materiał musi zawierać minimum 70% poliestru

 • Możliwość nadruku tylko na białych lub jasnych dzianinach

 • Brak możliwości wydrukowania koloru białego

     

 

 

 

 

Nasi klienci zamawiają gadżety różnego rodzaju - od najprostszych długopisów ze znakowaniem grawerem lub nadrukiem logo, po ekskluzywne produkty takich marek jak:
JBL, Sony, Contigo, Silicon Power, Nike, Bosch czy Xiaomi - indywidualnie obrendowane.

***

Dużą popularnością cieszą się także t-shirty, koszulki polo, bluzy czy softshelle z nadrukiem wykonanym techniką sitodruku, termotransferu, sublimacji albo haftu.

***

Ciekawym produktem są notatniki z możliwością tłoczenia lub nadrukowania logo lub karteczki na notatki na paletkach,zadrukowane dowolną grafiką na froncie lub bocznych ściankach.

***

Efektownym i praktycznym nośnikiem reklamy jest kubek ceramiczny zdobiony techniką kalkomanii lub kubek termiczny z grawerem lub nadrukiem.
Chętnie zamawiany jest również różnego rodzaju drobny sprzęt elektroniczny: ładowarki USB, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bluetooth, czy pendrive.

***

Praktyczna, a jednocześnie zwiększająca rozpoznawalność firmy jest jednolita, oznakowana sloganem lub logotypem odzież robocza i ochronna
- spodnie robocze, kurtki robocze, kamizelko odblaskowe lub rękawice, czy znakowane narzędzia takie jak: wiertarki, miarki składane, noże, śrubokręty, zestawy wierteł lub bitów.

***

Worki i bawełniane torby reklamowe z firmowym logo to znakomity sposób na to, aby dobrze zareklamować swoją firmę.
W naszej ofercie znajdziecie zarówno kolorowe worki reklamowe dla wymagających, jak i modele dla osób preferujących klasyczne rozwiązania. Klienci bardzo czesto zlecaja nam ich oznakowanie.
Są bowiem bardzo praktyczne i chętnie używane, a jednocześnie są jednymi z niewielu gadżetów które mają tak duże pole znakowania.

***

Nie możemy zapomnieć także o najprostszych, a bardzo chętnie wybieranych przez klientów gadżetach typu: zapalniczki z logo, smycze reklamowe z nadrukiem sublimacyjnym,
smycze tkane, długopisy z grawerem lub nadrukiem, breloczki metalowe i odblaskowe, znakowane akcesoria kuchenna: grawerowane deski do krojenia, czy znakowane otwieracze do butelek.

***

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WSPÓŁPRACY.